Senin, 21 April 2014

cara mengecilkan perut buncit

cara mengecilkan perut buncit Ngatërrohet me yndyrë në barkun tuaj ? Ju me siguri duan të duken me besim me trup ideal , e drejtë ? Nuk ka asnjë të keqe në duke bërë ushtrime palestër si të tkurret në stomak . A e dini nëseakumulimin e yndyrës janë më të shumta në stomak ?

Ajo shkakton barkun tuaj është e vështirë për një sixpack . Kështu , stërvitje duhur palestër e nevojshme për të bërë ju një stomak sixpack dhe ju patjetër do të kryejë me gjakftohtësi . Ja se si të ushtrojnë palestër siç raportohet nga kumpulanilmu2.blogspot.com . Së pari , do të ulem ups . Shumica nga ju ndoshta tashmë e dini këtë lëvizje një . Ju vetëm të shtrihen në shpinë me këmbët pozitë të ulur dhe dora është i pozicionuar në pjesën e prapme të kokës . Ju mund të filloni duke hequr trupin përpara dhe prapa .

Ups Lëvizja ulem do të përqëndrohet në muskujt e barkut dhe do të tymosë dhjamin që akumulon në bark . Lëvizja e dytë është të rritet këmbë . Gym Lëvizja tkurret në stomak është fare e thjeshtë . Ju thjesht të rrijë me këmbët tuaja të drejtë dhe të shtrënguar . Vendos dorën në bel anë me këmbët tuaja të drejtë dhe të heqë me një kënd 45 ° . Mbajeni këtë pozicion për dy minuta dhe të ulët mbrapa këmbët për të arritur në katin e .

Si shtuar nga seputarfitness.com , në qoftë se ju pëlqen shijen e ëmbël e sheqerit , duhet të konsiderohen nga tani ku ju merrni shije të ëmbël . Nëse ju hani sheqer në sasi të vogla , do të ndihmojë rritjen e pincë Glucagon mund të ndihmojë konvertimin e yndyrë në energji . Si ? Ju jeni të interesuar në stërvitje , e drejtë ? Fat të mirë .

Tidak ada komentar:

Posting Komentar