Senin, 21 April 2014

benefits of pineapple tea

benefits of pineapple tea Kush tha se ishte një grua e pineapple armik ? Edhe pse shumë nuk duhet të konsumohen gjatë shtatzënisë dhe në të rinj , fruta tropikale kjo ishte e pasur në të ushqyerit dhe të shëndetshme ju e dini .

Pineapple plotësohet me vitaminë A , vitaminë C , kalcium , fosfor , dhe kalium . Pineapple është gjithashtu e pasur me fibra aq të mirë për dietë dhe të ndihmojë në uljen e kolesterolit në trup .

Ka disa avantazhe që ju mund të vini kur të hahet pineapple , si më poshtë :

Parandalimi kollë dhe temperaturë për shkak të gripit

Për shkak se vitamina C është mjaft e lartë , pineapple gjendje për të ndihmuar të luftuar virusin që shkakton gripin . Edhe në qoftë se ju jeni duke vuajtur nga gripi , krejt në mënyrë efektive të shfrytëzojë pineapple si një ilaç natyral . Bromelain në pineapple ndihmë nisë kollë gëlbazë shërimit në mënyrë të shpejtë .

Forcimi kockat

Pineapple është gjithashtu një nga frutat popullore për të ndihmuar forcimin e kockave . Përmbajtja Mangani në të është e nevojshme në mënyrë që të formojnë një strukturë më të dendura kockave . Ju mund të fitojnë 73 % të mangan në pineapple konsumojnë në një ditë .

të shëndetshme mishrat

Dëshironi të merrni të shëndetshme mishrat e konsumit më të mirë pineapple vetëm . Përmbajtja e vitaminës C është miqësor për mishrat dhe të sigurojë trajtimin më të mirë në mënyrë që dhëmbët dhe mishrat mbetet e fortë .

Lehtësimi tretje

Bromelain në fruta pineapple ai gjithashtu ndihmon në lehtësimin e tretjes dhe urinim . Bromelain ishte në fakt një proteinë , kështu që është mjaft efektive dhe të shëndetshme për konsum .

Asgjë të keqe me paste pineapple në menynë tuaj të përditshme . Duke pasurimin marrjes të ushqimit , ju do të ndihmojë të ruajtur shëndetin dhe bukurinë natyrisht .

Tidak ada komentar:

Posting Komentar