Rabu, 23 April 2014

benefits of honey mask for face

benefits of honey mask for face Nëse ju doni të mirat e bukurisë e mjaltë , pastaj një mjaltë të përballet me maskë është e përkryer . Mjalti është i mirë për fytyrën tuaj dhe të gjithë lëkurën tuaj . Mjalti është i mirë në shpërndarjen mbetje kozmetikë , sidomos kur të përziera me një vaj të butë . Ju mund të përdorni mjaltë si një cleanser fytyrës , ose si një maskë fytyrën .

Mjalti është i pasur me vitamina , minerale, dhe aminoacidet , të cilat janë ndihmat e mrekullueshme bukuri që ushqejnë lëkurën . Aplikohen direkt në fytyrë , mjaltë promovon një natyrë të qartë dhe të shëndetshme , duke e bërë atë ari të lëngshme Skin-kujdes -së . Ajo ka qenë përdorur në dush dhe produkte bukurie si qysh Egjiptit të lashtë Faraonit Kleopatra .

Një nga mënyrat më të mira për të siguruar lagështi të thellë në çehre është me një maskë . Këtu është një shtëpi e shkëlqyer recetë maskë mjaltë që do të ketë lëkurën tuaj me ngjyra të ndezura në asnjë kohë . Është e lirë, të lehtë për të bërë , dhe punon shpejtë .

Honey maskë fytyrën : Moistruize lëkurën tuaj dhe për të luftuar puçrra fytyre

    Aplikoni një lugë mjaltë të papërpunuara në fytyrë
    Lënë atë për 20 minuta
    pije off

Avokado dhe mjaltë maskë fytyrën , kjo maskë është ideal për lëkurë të thatë

    2 tbsp avokado mishi
    2 tbsp mjaltë
    përbërësit Mash
    Dërgo në fytyrë për 30 minuta

Banane dhe mjaltë maskë për lëkurë të ndjeshme

    1/2 banane pure
    1/4 filxhan bollgur , gatuar me qumësht
    1 vezë
    1/2 lugë gjelle mjaltë

Limon dhe mjaltë maskë fytyrën , për efekte rrufetë

    1 lugë gjelle mjaltë
    1 lugë çaji limon
    lëng

Oatmela dhe mjaltë maskë fytyrën , si exfoliator

    1 tbsp e imët
    bollgur terren
    1 tbsp mjaltë

Maskë të fytyrës mjaltë për puçrra fytyre

    Thjesht aplikoni një lugë mjaltë për të pastruar lëkurën dhe le të ulen për 15 minuta
    Shpëlaj me ujë të ngrohtë

Para se të aplikoni një mjaltë maskë fytyrën e çdo lloji , ju duhet të larë fytyrën tuaj , ose ju mund të bllokohet në papastërtive dhe do të shkaktojë probleme të mëtejshme .

Tidak ada komentar:

Posting Komentar